Gazeta Żmigrodzka

Indeks
Enigma
 

" />Zamykają ul. Grunwaldzką i Żmigrodzką

Od niedzieli inaczej będziemy jeździć w rejonie mostu Szczytnickiego i ul. Żmigrodzką.

Ze względu na remont zamknięta zostanie ul. Grunwaldzka (na odcinku od mostu Szczytnickiego do Bujwida) oraz ul. Sienkiewicza (od Bujwida do Suchardy). Objazd prowadzi osią Grunwaldzką i ul. Piastowską. Dodatkowo otwarty zostanie jeden pas ul. Skłodowskiej-Curie, dzięki czemu kierowcy jadący od strony ulicy Szczytnickiej będą mogli skręcić w prawo w oś Grunwaldzką (w kierunku mostu Grunwaldzkiego). W związku z zamknięciem zmianie ulegną trasy linii autobusowych: D, 116, 131, 141, 241, 611, 700, 711, 240, 250 i 259.

W nocy z soboty na niedzielę zostanie zamknięta nitka Żmigrodzkiej od centrum w kierunku na Poznań. Ruch z zamkniętej jezdni przejmie nitka prowadząca w kierunku centrum. Pojazdy będą się nią poruszać w obu kierunkach. Kierowcy opuszczą remontowaną jezdnię Żmigrodzkiej na wysokości ul. Młynarskiej i powrócą na nią w rejonie skrzyżowania z Paprotną. Prace potrwają do końca kwietnia.

http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35754,3977591.html" />Kobieta wpadła pod tramwaj na ul. Żmigrodzkiej. Poszkodowana została zabrana do szpitala przy ul. Traugutta
Do wypadku doszło o godz. 10.50 przed mostem Trzebnickim.

- Kobieta szła po przejściu dla pieszych, ale według motorniczego wtargnęła na pasy przy zapalonym czerwonym świetle - mówi dyżurny MPK. Potrącił ją tramwaj linii 71.


Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław

Co do linii to chyba 7 albo 21.Rozpoczyna się remont ulicy Kamieńskiego

mag 2008-09-12, ostatnia aktualizacja 2008-09-12 20:12

W nocy z niedzieli na poniedziałek rozpocznie się remont ul. Kamieńskiego od Żmigrodzkiej do przejazdu kolejowego. W pierwszym etapie zamknięty zostanie lewy pas na odcinku do ul. Wincentego Pola.
Kierowcy jadący ul. Żmigrodzką w stronę centrum będą mogli skręcić i przejechać swoim pasem na ul. Kamieńskiego. Natomiast jadący Kamieńskiego kierowani będą objazdem przez ul. Wincentego Pola i dalej do al. Kasprowicza.

Ciężarówki o wadze powyżej 3,5 tony z ul. Kamieńskiego będą kierowane w ul. Poświęcką do ul. Żmigrodzkiej.

Pełna przebudowa prawie dwukilometrowego odcinka obejmie: wymianę konstrukcji jezdni i chodników, budowę zatok autobusowych, ścieżek rowerowych, regulację krawężników oraz przestawienie słupów sygnalizacji i oświetlenia kolidujących z nową organizacją ruchu. Remont potrwa do końca października 2009 r. Wykonawcą jest firma Skanska, a koszt to ponad 10 mln zł.

Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław

http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751 ... kiego.htmlHasco-Lek buduje fabrykę leków w Siechnicach

nowmac 2008-10-01, ostatnia aktualizacja 2008-10-01 17:32

Druga fabryka leków wrocławskiej firmy powstanie w Siechnicach. Kosztować będzie 73 mln zł. Zatrudnienie znajdzie tu kilkadziesiąt osób


W środę przedstawiciele Hasco-Leku wmurowali kamień węgielny pod przyszłą fabrykę. Nie dało się już dalej rozbudowywać siedziby firmy przy ul. Żmigrodzkiej, więc postanowiono o budowie nowej. Prace pełną parą ruszyły już w lipcu. Ich zakończenie planowane jest w przyszłym roku. Zbiegnie się z 25-leciem istnienia firmy.

W Siechnicach będzie się mieścić wydział produkcji form płynnych (czyli syropów), laboratoria, magazyn surowców i opakowań, oraz magazyn wyrobów gotowych. Fabryka zostanie wybudowana za 73 mln zł.

Pierwszy lek, jaki wyprodukowaliśmy w naszej dawnej siedzibie, to syrop przeciwkaszlowy Tussipini. Pracowało ze mną wtedy kilka osób. Teraz ponad pół tysiąca - mówił w środę prezes firmy, Stanisław Han.

Obecnie Hasco-Lek produkuje ponad 200 preparatów. Według IMS Poland, firmy monitorującej rynek farmaceutyczny, na koniec lipca 2008 r. Hasco-Lek był ósmy w rankingu ponad 700 firm pod względem liczby sprzedanych opakowań leków.

Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław

http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751 ... icach.html

To ma być kres korków we Wrocławiu

Ruszyła największa i najdroższa wrocławska inwestycja drogowa wszech czasów. Już pod koniec przyszłego roku pierwsze auta przejadą autostradową obwodnicą miasta.

Na tę chwilę wrocławscy kierowcy czekali od kilkudziesięciu lat. Wreszcie ruszyła budowa autostradowej obwodnicy Wrocławia - drogi, która ma zakończyć komunikacyjny horror w mieście. Z Magnic pod Kobierzycami przez zachodnią i północną część Wrocławia poprowadzi ona w okolice Długołęki. Na niektórych odcinkach będzie miała aż trzy pasy ruchu w każdym kierunku. Pierwszym fragmentem przejedziemy w przyszłym roku. Cała droga gotowa będzie w maju 2011 r.

Drogowcy już kilka tygodni temu ustawiali na placu budowy baraki i wycinali drzewa. Teraz, gdy ustąpiły mrozy, mogą wreszcie rozpocząć właściwą budowę. - Koparki i spychacze już wjechały na plac koło Kobierzyc, czyli tam, gdzie obwodnica będzie się zaczynała - mówi Joanna Wąsiel z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, instytucji odpowiedzialnej za budowę.
Budowa 24,7 km trasy będzie kosztowała aż 3,3 mld zł.

Autostrada to nie same jezdnie. Trzeba też wybudować wielki most na Odrze (powstaje na Rędzinie i będzie miał ponad 600 metrów długości) oraz aż czterdzieści wiaduktów i estakad.
Jeden z największych wiaduktów - o długości 750 metrów - będzie prowadził nad ulicą Kosmonautów i trzema pobliskimi liniami kolejowymi.

Druga duża estakada powstanie nad polami irygacyjnymi na Osobowicach. Nad ziemią kierowcy pojadą nią na odcinku 1,6 km.
- Zaprojektowanie obwodnicy było jednym z najtrudniejszych wyzwań w Polsce - mówi wrocławianin Marek Suchy, który kierował pracami projektantów. - Między innymi dlatego, że aż 6,6 km, czyli 18 procent całej obwodnicy, to estakady, mosty i wiadukty. Poza tym, spora część przechodzić będzie przez tereny miejskie, mocno zabudowane - tłumaczy Suchy.

Na autostradę będzie można wjechać nie tylko w Magnicach i Długołęce, ale także przez jeden z siedmiu tak zwanych węzłów: w Bielanach Wrocławskich, Nowej Wsi Wrocławskiej, Cesarzowicach oraz w samym Wrocławiu - obok lotniska, przy ul. Kosmonautów, Żmigrodzkiej i na Pawłowicach.
Niestety, są też złe wiadomości. Do dziś rząd nie zrobił nic, by zmienić absurdalne przepisy, według których przejazd obwodnicą ma być płatny.

Marcin Torz - POLSKA Gazeta Wrocławska" />Cytat z gazety: "...Każdy może zadzwonić i zgłosić pojawienie się na jego ulicy piratów drogowych. Lista nie jest zamknięta..."


Tu będą kontrole radarowe policji:

ul. Armii Krajowej przy ul. Orzechowej
ul. Bajana przy ul. Skrzydlatej
ul. Bezpieczna przy ul. Jugosłowiańskiej
ul. Buforowa przy ul. ul. Jagodzińskiej
ul. BrĂźcknera przy ul. Olsztyńskiej
ul. Czekoladowa przy ul. Słonecznej
ul. Dokerska przy ul. Ignuta
ul. Gajowicka przy ul. Jastrzębiej
ul. Grabiszyńska przy ul. Stalowej
ul. Grabiszyńska przy al. Pracy
ul. Hallera przy ul. Mieleckiej
ul. Hubska przy ul. Św. Jerzego
ul. Jana III Sobieskiego przy Dworcu PKP Psie Pole
ul. Jana III Sobieskiego na wysokości ul. Wilanowskiej
ul. Jedności Narodowej przy ul. Mosbacha
ul. Kamienna przy ul. Wapiennej
ul. Karkonoska przy cmentarzu
ul. Kasprowicza przy ul. Pola
ul. Kochanowskiego przy ul. Cieszkowskiego
ul. Kozanowska przy ul. Połbina
ul. Królewiecka przy ul. Mrągowskiej
ul. Krzywoustego przy ul. Kowalskiej
ul. Kosmonautów przy Gliniankach
ul. Kosmonautów przy ul. Trójkątnej
ul. Krzycka przy ul. Wiosennej
ul. Legnicka przy ul. Małopanewskiej
ul. Legnicka przy ul. Młodych Techników
ul. Legnicka przy ul. Zachodniej
ul. Mickiewicza przy al. Dąbskiej
ul. Obornicka przy ul. Paprotnej
ul. Obornicka przy ul. Kominiarskiej
ul. Osobowicka przy ul. Łużyckiej
ul. Olszewskiego przy ul. Spółdzielczej
ul. Opolska przy ul. Tyskiej
ul. Pomorska przy ul. Ptasiej
ul. Popowicka przy ul. Rysiej
ul. Powstańców Śląskich przy ul. Wielkiej
ul. Powstańców Śląskich przy ul. Orlej
ul. Ślężna przy ul. Jaworowej
ul. Ślężna przy ul. Weigla
ul. Skargi przy ul. Nowej
Solskiego przy szkole podstawowej
Sudecka przy Kampinoskiej
Sułowska przy Księgarskiej
Starogroblowa przy ogródkach działkowych
Wróblewskiego przy ZOO
Wyszyńskiego przy Daszyńskiego
Wyścigowa przy Hippicznej
Żmigrodzka przy torze kolarskim


Dominika Wesołowska - Gazeta Wrocławska 
 
Pokrewne
 
 
   
Copyright 2006 Sitename.com. Designed by Web Page Templates