gastroenterologia hepatologia

Indeks
Enigma
 

Witam.
Po długiej przerwie w codziennej lekturze forum FR OC moja córa przypomniała mi o tym ze ja tez jeździłem na VFR-ce.
Chciałbym z tego miejsca bardzo gorąco podziękować wszystkim zaangażowanym w tą imprezę.
Moja córka zadzwoniła do mnie z CZD, że jeździła na czerwonym "motorze", grała na symulatorze i tylko nie udało się jej załapać na quada.
Akurat w ten weekend robiliśmy zamianę z żoną w przy dziecku i nie było mnie, ani mojej lepszej połowy w W-wie w CZD. Później skojarzyłem, że wcześniej czytałem o imprezach organizowanych przy podobnych okazjach wcześnij.
Oglądam zdjęcia z zamieszczonych galerii i gęba mi się cieszy.
Pozdrawiam wszystkich bardzo gorąco i jeszcze raz w imieniu mojej Justynki i wszystkich dzieciaków m.in. z Oddziału Gastroenterologii i Hepatologii CZD WIELKIE DZIEKI.
Juzwaa więc byłam u tego pożal się Boże profesora doktora habilitowanego ble ble...

Musze mieć skierowanie. To jasne. Musze też zrobic, tak jak mowiliscie, wiremie no i biopsje wątroby.
Polecił mi klinike w Katowicach (gastroenterologii i hepatologii). Bo on tam urzęduje itepe. Ale moja babka w przychodni powiedziała, ze skierowałaby mnie do szpitala chorób zakaznych w Bytomiu.

Nie wiem co mam robić....Na stronie http://www.laktacja.pl/
jest nowy schemat rozszerzania jadłospisu u niemowląt , oparty na zaleceniach Światowej Organizacji Zdrowia i najnowszych zaleceniach Europejskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci (European Society of Paediatric Gastroenterology, Hepatology and Nutrition, ESPGHAN).
Zalecenia WHO są pewnie nie tak szczegółowe, że określają co, w którym miesiącu. Wiadomo, że w Afryce ze względu na higienę dłuższe karmienie wyłącznie piersią będzie korzystne.badania za pomocą kapsułki są przeprowadzane w Centrum Onkologii - Instytutcie w Warszawie przy ul. Roentegena 5 w Klinice Gastroenterologii i Hepatologii. Programem tym zawiaduje pani dr Ewa Wrońska. Nie wiem jak wygląda kwestia kosztów do końca, bo jak wiem, pacjenci, którzy ostatnio chodzili po oddziale z całym sprzętem do tego, mówili że nie musieli nic płacić.
Koszt samej kapsułki to kwota rzędu 400 Euro.Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji w dniu 13 października 2007

Temat: ‘Nowoczesne leczenie nieswoistych chorób zapalnych jelita’
Miejsce spotkania: Campanille Hotel Kraków, ul. Św. Tomasza 34

Organizatorzy:
1/ Polskie Towarzystwo Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita ‘J-Elita’
2/ I Katedra Chirurgii Ogólnej Collegium Medium Uniwersytetu Jagiellońskiego
3/ Towarzystwo Naukowe Nutrimed
4/ Nutricia Ltd. Polska


Prowadzący:prof. Grażyna Rydzewska, dr Stanisław Kłęk

Program szczegółowy
09.00– 09.15 Rozpoczęcie Konferencji, powitanie uczestników – przedstawiciel J-elita , dr Stanisław Kłęk

09.15 – 11.15 Nowoczesne leczenie nieswoistych chorób zapalnych jelita - prof. dr hab. n. med. Grażyna Rydzewska (Specjalista Krajowy ds. Gastroenterologii)

12.15 – 13.15 Metody diagnostyczne w nieswoistych chorobach zapalnych jelita – dr med. Małgorzata Zwolińska - Wcisło (Katedra Gastroenterologii, Hepatologii i Chorób Zakaźnych)

13.15 - 13.45 Przerwa kawowa

13.45 – 14.15 Leczenie żywieniowe a nieswoiste zapalenia jelit – dr med. Stanisław Kłęk (I Katedra Chirurgii Ogólnej Collegium Medicum UJ, Towarzystwo Naukowe Nutrimed)

14.15 – 15.00 Współczesne standardy leczenia nieswoistych zapaleń jelit w pediatrii – dr med. Małgorzata Sładek (Klinika Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia, Uniwersytet Jagielloński, Collegium Medicum)

15.00 – 15.30 Dyskusja

15.30 – Zakończenie konferencjiOddział Małopolski Polskiego Towarzystwa Wspierania Osób z NZJ J-elita ma przyjemność zaprosić na spotkanie świąteczno noworoczne, które odbędzie się w dniu 26 stycznia 2008r

Program spotkania
Klinika Gastroenterologii, Hepatologii i Chorób Zakaźnych Kraków, ul. Śniadeckich 5 /Aula/
11.00 – 12.00 – wykład Prof.dr hab. med. Tomasza Macha na temat nieswoistych zapaleń jelit
12.00- 12.30 - dyskusja
11.00 – 12.30 - zajęcia dla dzieci

12.30-13.30 przejazd do Restauracji Biesiada , Głogoczów 710 /kierunek na Myślenice/ http://www.biesiada.com.pl/kontakt.htm

14.00 – uroczysty obiad

Prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 15.01.2008r e-mailem mtylman@wp.pl lub
Tel.. kom. 0 600 30 60 92.
W przypadku osób nieposiadających środka transportu prosimy o informację.

Członkowie O/małopolskiego otrzymają na adres domowy zaproszenia imienne, natomiast innych chętnych równie serdecznie zapraszamy.W Centrum Onkologii w Klinice Gastroenterologii i Hepatologii CMKP zalecono mi odstawienie Jucolonu, gdyż w świetle jakichś najnowszych badań (był rok 2005), bardziej szkodzi, niż pomaga. Jeszcze zostały mi z dwa opakowania tego cuda, jak ktoś potrzebuje odstąpię bezpłatnie, sprawdzę jeszcze daty ważności . Osobiście źle się czułem po tym leku. A skąd wiem Gdy go odstawiałem poprawiało się samopoczucie. Podejrzewałem Aza, ale jednak to Jucolon mnie dobijał. .
Może zaleca się odstawienie przy nietolerancji. Przecież nie każdemu pasują wszystkie specyfiki. Jednemu pomagają, drugiemu szkodzą.Mogę polecić Ci panią dr Zwolińską-Wcisło, jestem jej pacjentem od 9 lat, i nieraz wyciągała mnie z ciężkich tarapatów zdrowotnych,są na jej temat różne zdania, ale ja zawsze będę ją polecał jako bardzo dobrego fachowca, dzięki któremu jakoś żyję w miarę normalnie .
Jest ona lekarzem w Klinice Gastroenterologii i Hepatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie przy ul. Śniadeckich 6. Przyjmuje w poradni przyszpitalnej w czwartki od 9.00-12.00,tel./012/4247383,mogą być długie terminy Potrzebne jest skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu .Możesz też pójść do niej prywatnie do Kliniki Medycznej LUX MED przy ul.Wadowickiej 6, tel./012/2965151,terminy na pewno krótsze, ale koszt wizyty jakieś 70-80zł(nie wiem na pewno, bo prywatnie u niej nie byłem, ale myślę że będzie to w tych granicach). Polecam też panią dr Mądroszkiewicz z Kliniki na Śniadeckich, bardzo mila i rzeczowa kobieta.Życzę zdrowia i pozdrawiamja lecze sie u dr Garlickiej w Klinice Gastroenterologii i Hepatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie przy ul. Śniadeckich 6 i jestem bardzo zadowolona jest rzeczowa i nie panikuje tylko robi co do niej należy i stara sie bardzo. Mnie bardzo pomaga i zapyta co słychać... przyjmuje w poniedziałki 9-12 ale wszedzie są terminy......."..zmieniona genetycznie soja została radykalnie zmieniona poprzez "wstrzyknięcie" do niej obcych genów, a gdybyśmy mieli wybór, prawie na pewno nie kupilibyśmy jej. Tymi obcymi genami są geny bakterii, wirusa i petunii...
Istnieje dowód, że substancje alergenne mogą przenosić się do roślin genetycznie modyfikowanych razem z wstawianymi im genami. Mianowicie naukowcy, którzy dodali genu orzecha brazylijskiego do soi musieli zrezygnować z tak spreparowanego ziarna, gdyż wywoływało ono alergie u konsumentów. Orzechy są dobrze znane jako substancje wywołujące alergie i można było przeprowadzić testy w trakcie procesu modyfikowania. Inaczej jest w przypadku innych genów wstawionych do soi - dowiemy się czy wywołują alergie dopiero po pewnym czasie masowego jedzenia zmodyfikowanej soi - chociaż dokładne określenie czy to właśnie ona jest odpowiedzialna za alergię będzie bardzo trudne." Greenpace

"..Według stanowiska ekspertów z Europejskiego Towarzystwa ds. Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia z 1999 r. preparaty sojowe nie powinny być stosowane w profilaktyce chorób alergicznych.
Białko soi podobnie jak każde inne białko o dużej masie cząsteczkowej jest potencjalnym alergenem, może więc wywoływać objawy alergii pokarmowej.
Rozpoznanie alergii na soję jest zadaniem trudnym. Dotychczas nie opracowano testów laboratoryjnych mogących umożliwić rozpoznanie choroby w sposób jednoznaczny" Dr n. med. A. Szafarska Szczepanik

"ODNAWIAMY NADZIEJĘ" PO RAZ TRZECI"

W niedzielę, 21 maja odbędzie się III finał „Odnawiamy Nadzieję” – akcji charytatywnej, której celem jest zebranie funduszy na remont Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. Podobnie jak w poprzednich latach do udziału zapraszają: Pani Bożena Walter i Fundacja TVN „Nie jesteś sam” oraz Pani Jolanta Kwaśniewska i Fundacja „Porozumienie Bez Barier”.

W tym roku finał „Odnawiamy Nadzieję” będzie transmitowany „na żywo” z Centrum Zdrowia Dziecka i ze studia „Dzień dobry TVN”. W studiu program prowadzić będą Magda Mołek i Jolanta Pieńkowska, a w Centrum Zdrowia Dziecka: Kinga Rusin, Marcin Meller i Irek Bieleninik. Specjalnymi gośćmi finału będą Pani Bożena Walter oraz Pani Jolanta Kwaśniewska oraz Kayah, Edyta Górniak, Szymon Majewski, Kuba Wesołowski, Grzegorz Kajdanowicz, Ewa Gorzelak, Ilona Felicjańska, Pascal Brodnicki, Tomasz Zubilewicz i inni.

Celem tegorocznej edycji jest zebranie funduszy na remont Kliniki Gastroenterologii Hepatologii i Immunologii.
To ponad 2 500 000 złotych.

W czasie finału przewidziano wiele atrakcji dla dzieci przebywających w Centrum Zdrowia Dziecka. Każdego roku hospitalizowanych jest tu ponad 32 000 małych pacjentów. Ich leczeniem zajmuje się 380 lekarzy i 700 pielęgniarek.

W dwóch poprzednich edycjach akcji (w 2003 i 2004 roku) na remont wydano ponad 12 milionów złotych. Pozwoliło to wyremontować następujące kliniki: Klinikę Okulistyki, Klinikę Kardiochirurgii, Klinikę Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów, Klinikę Urologii, Klinikę Neurochirurgii, Klinikę Kardiologii, Klinikę Onkologii (wspólnie z Fundacją „Ex Animo”), Klinikę Onkologii (Oddział Dzienny Chemioterapii), Klinikę Niemowlęcą, Klinikę Neurologii i Epileptologii, Klinikę Rehabilitacji Pediatrycznej (Oddział Rehabilitacji Neurologicznej), Klinikę Rehabilitacji Pediatrycznej (Poradnię Ortopedyczną), Klinikę Pediatrii (Oddział Metabolizmu, Diabetologii i Endokrynologii, Oddział Pediatrii i Żywienia) oraz Rejestrację Główną Instytutu.

Aby przyłączyć się do akcji wystarczy wysłać SMS o treści NADZIEJA pod numer 7126 (koszt wysłania jednego SMS-a to 1,22 zł z VAT-em). Można też dokonywać wpłat na konto: BRE BANK O/R Warszawa 35 1140 1010 0000 2581 1800 1015. 
 
Pokrewne
 
 
   
Copyright 2006 Sitename.com. Designed by Web Page Templates