GADY PŁAZY

Indeks
Enigma
 


taak... to teraz opowiem ci czego ucze sie w trzeciej gimnazjum :]
porownanie ukladow krwionosmych u ryb,gadow,plazow i ssakow ( a ja dalej nie wiem co to jest uklad otwarty u raka) i... i na co mi sie to przyda??!Witam!
Chciałbym złozyć zamówienie na sig oraz avatar.
Sig miałby z płazami i gadami tak żeby przynajmniej jeden płaz lub gad znalazł się na tym sigu. Oczywiście na sigu i na avatarze miałby widnieć napis Pawllo. Na avatarze miałby być tylko i wyłącznie gekon lamparci (eublepharis macularius). Pozdro i mam nadzieje że moje zamówienie zostanie zrealizowaneNa gwaltowne skoki temperatury lekarstwa nie ma. Ludzie to ssaki- czyli stworzenia stalocieplne. To oznacza ze w razie zbyt gwaltownych zmian...po prostu szlag cie trafi.
Chyba ze wyksztalciles w sobie zdolnosc bycia zmiennocieplnym, jak ryby, plazy i (o ile dobrze odrobilam lekcje z biologii) gady.
Ludzie po prostu sie beda wykanczac.
A ten fragment nie musi być wcale odbierany jako następność

20 Potem Bóg rzekł: «Niechaj się zaroją wody od roju istot żywych, a ptactwo niechaj lata nad ziemią, pod sklepieniem nieba!» 21 Tak stworzył Bóg wielkie potwory morskie i wszelkiego rodzaju pływające istoty żywe, którymi zaroiły się wody, oraz wszelkie ptactwo skrzydlate różnego rodzaju

Nie muszę wcale się tym głowić bo masz tutaj same spójniki
Nic mi nie przeszkadza w tym cytacie.


Przeczytaj ten fragment od wersetu 19 do 23. Nie przeszkadza Ci nawet to, że ptaki zostały stworzone w dniu 4, a gady i płazy w 5? To chyba jest jakieś następstwo czasowe, nie?

Dla mnie nawet wielki wybuch nie stoi w sprzeczności z biblią" />Zgadza się to Czatkowice.

Z ciekawostek dodam, że


">Wśród kości z Czatkowic znaleziono m.in. szczątki prajaszczurek i, co było prawdziwą rewelacją, najstarszych płazów bezogonowych - przodków żab. Pra-żaba nazwana od miejsca odkrycia "Czatkobatrachus polonicus" jest drugim takim znaleziskiem na świecie. Pierwsze pochodzi z 1956 roku z Madagaskaru. W Czatkowicach zachowały się szczątki kilku okazów. Były to małe żaby - 4 cm wielkości, miały jeszcze szczątkowy ogon, prowadziły lądowy tryb życia i - jak wynika z budowy szkieletu - nie potrafiły dobrze skakać.

Rozpoznano też kości triasowych gadów, m.in. prajaszczurak, małych roślinożernych prokolofonów oraz gadów z grupy tekodontów uważanych za przodków późniejszych dinozaurów, a z zebranych ułamków kości udało się zrekonstruować częściowy szkielet archeczaura drapieżnego - gada przypominającego wyglądem dzisiejsze warany. To nowy, nieznany dotąd gatunek.


Informacje pochodzą z http://www.sprawynauki.waw.pl/" />
">Jelonki, sarenki, liski, dziki,rysie, łosie. Wystarczy? Widzisz, to nie było takie trudne. Wystarczyło użyć mózgu.


g**no prawda!
jelonek, sarenka nie wejdzie na wiadukt o szerokości 7 m (a takie robiliśmy)- zwierzęta mają lęk przed zamkniętymi przestrzeniami (tzw. klaustrofobia). do tego dochodzi nawierzchnia bitumiczna która jest nienaturalna dla tych zwierzątek.
w polsce nie ma dokładnych wytycznych dotyczących tego typu ekoduktów ale są robione - minimalna szerokoś tych przejśc to 40- 60 m. ponadto na tych wiaduktach sieje się trawę i sadzi krzaki.
na zachodzie tego typu wiadukty to nawet 100 m szerokości.
ogólnie z 10 wiaduktów według wiedzy dotyczącej ekoduktów będą korzystac płazy i gady ale dla tego celu wystarczyło zakopac rurę pod drogą.
myśl dalej jak mnie obrazic i jak uzasadnic te 10 wiaduktów.

pS.
Pawo przygotował się i pół internetu przestudiował, za co mój szacunek.Może to byc' infekcja po uderzeniu i uszkodzeniu oka w czasie walki. W takiej sytuacji, oprócz ogólnego odkażania wody można wyłowic' rybkę na chwilę i posmarowac' oko"ludzką" maścią (żelem, kroplami) [np. Atecortin, Floxal, Cornegegel, itp]. Nie mam zbytnich doświadczeń w takim leczeniu dyskowców, ale , w przypadku gadów i płazów , kilka razy miałem takie przypadki i takie "leczenie" pomogło.
Ale lepiej wczesniej uzgodnij działanie ze znajomym weterynarzem!!!" />z ptaków:
*polskich - zimorodek
*egzotycznych - uszatek niebieskobrzuchy (na razie (!))
z gadów:
*polskich - zaskroniec
*egzotycznych - pyton zielony
z płazów:
*polskich - rzekotka drzewna
*egzotycznych - niepamiętam nazwy
z ssaków:
* polskich - gronostaj
*egzotycznych - gepard
z gryzoni:
- suseł perełkowany
z domowych gryzoni:
- myszki

Ogólnie za domowymi zwierzętami nie przepadam aż tak bardzo jak za dzikimi - jest w nich to coś co mnie przyciąga i wprawia w zachwyt" />1. Terrarium wygląda zazwyczaj tak samo jak akwarium, jest tylko z reguły większe. Ta 'siatka' nazywana jest kratką wentylacyjną i raczej jest z tyłu lub z boku, bo inaczej niszczy wizualne wrażenie. Ale podstawową różnicą między AKWArium a TERRArium jest nazwa - akwarium = pomieszczenie z wodą, terrarium = pomieszczenie z ziemią, a raczej są to pomieszczenia które docelowo powinny mieć zawartość w takiej postaci. Poza tym akwa stosuje się generalnie dla ryb, a terrarium dla gadów, płazów, owadów (choć tutaj częściej jest insektarium).. Ale to nie zmienia faktu, że zarówno w jednym, jak i w drugim, można trzymać również gryzonie, kwestia tylko odpowiedniego przygotowania
4. Ale test ma chyba służyć normalnym osobom, a nie ludziom, którym znęcanie się nad zwierzętami sprawia przyjemność, prawda? Bo trzymanie płodnego samca i samicy non stop razem to znęcanie się nad zwierzętami i nie ma nic wspólnego z odpowiedzialnym chowem zwierząt. Ja mówię o rozmnażaniu zwierząt przez odpowiedzialną osobę, choć prawdę powiedziawszy ostatnio nie znam żadnego lepszego hodowcy, który bawiłby się w rozmnażanie, bo to dużo roboty i na pewno sensowniej jest szukać domów potrzebującym gryzoniom, niż samemu dokładać kolejnych niechcianych maluchów.
5. Cóż, to kolejny dowód na to, że dorośli ludzie nie są w stanie odpowiednio wychować własnych dzieci, bo uważam, że wrażliwość na cierpienie innych stworzeń to pozytywna cecha, którą należy stworzyć w głowie dziecka, a potem ją pielęgnować. Boże, chyba jestem staromodna.." />Ostatnio byłam w zoologu z Realu i tam jak pytałam się sprzedawczyni o poidła do akwarii. Spytała się mnie dla jakiego zwierzęcia i powiedziałam że dla myszy. Wtedy ona oburzyła się, jak można trzymac myszy w akwariach, że akwaria są dla rybek, gadów i płazów, że ona się tam udusi i że nie bedzie miałą miejsca żeby się wybiegać... O co chodzi? Czy ta pani miałą rację??


//przeniesione do odpowiedniego działu- kaśUuu, mamy dużo dobrych uczniów :P To ja się też pochwalę:

Anatomia człowieka -> ćwiczenia 4,5 / egzamin - jeszcze się uczę do niego :P
Chemia organiczna -> ćwiczenia 4,5 / egzamin 4
Zoologia bezkręgowców -> ćwiczenia 4,5 / egzamin 4,5
Podstawy ekologii (x_x) -> ćwiczenia 4,5 / zaliczenie 4
Chemia fizyczna -> ćwiczenia 5 / egzamin będzie za tydzień
Podstawy paleontologii -> 4 z zaliczenia, phi.
Ćwiczenia terenowe z roślinek -> 5
Ćwiczenia terenowe z bezkręgowców (incl. topienie pająków w alkoholu) -> A nie wiem, cośtam mi wpiszą, raczej zaliczyłam.

Powiem tyle, że w tamtym semestrze bywało lepiej :P Dla porównania ocenki z poprzedniego semestru:

Chemia ogólna i analityczna -> ćw 5 / egz 5
Matematyka i statystyka -> ćw 4,5 / egz 4
Podstawy morfologii roślin -> ćw 4,5 / egz 4,5
Fizyka z elementami biofizyki -> ćw 5 / egz 5
Zoologia bezkręgowców -> ćw 4,5
Podstawy geologii -> zal 5
Podstawy immunologii (BLE! nie poszłam na zaliczenie, nikt nie poszedł :P) -> 3
Ćwiczenia terenowe z ptaszków, płazów i gadów -> 5
Angol, egzamin -> 5

Ale ja mam dziwne przedmioty.Co myślicie o pomyśle firmy usługowej zajmującej się opieką nad zwierzakami podczas nieobecności/ wyjazdów ich właścicieli ?? Jest początek sezonu urlopowego. Opieka w domu ich właścicieli, raz na dzień sprawdzanie czy pies ma wodę, karmę w misce itp. itd. 3 spacery z psem dziennie, w razie potrzeby wizyta u weta. Znam się na zwierzakach i to różnych typowych psy, koty, ptaki, rybki , chomiki ale także egzotycznych, gady, płazy.
Jak dąć ludziom gwarancję, że pod ich nieobecność nie ukradnę nie zniszczę domu ?? Przecież na zachodzie funkcjonują opiekunki do dziecka też często zostawiane sam na wiele godzin." />Ten temat jest na 100% poważny co nieznaczy, że nie można sobie pożartować ale do rzeczy. Zastanawiamy się nad następującymi rzeczmi:
a) Co jedzą?
b) Czy sa rozdzielnopłciowe? co kolwiek to znaczy :lol:
c) Żywo czy jajorodne?
d) Gady, płazy, ssaki?

W miarę upływu czasu pytań pewnie pojawi się więcej tak więc tyle narazie wystarczy.Natomiast, jeśli wierzymy w teorię ewolucji to doświadczenia człowiek zbierał miliardy lat, od czasu powstania pierwszych drobnoustrojów, a potem rozmaitego plugastwa, przez ryby, gady, płazy, ptaki, aż stał się ssakiem naczelnym.

I jak tu nie wierzyć w reinkarnację ewolucyjną?" />No wśĂ‚‚asnie cośĂ‚› takiego. Po za tym chyba wasz Josef to u nas Józef, zdrobniale Józek, a to skolei po czesku chyba Jośźin (przynajmniej w wirtualnej polsce tak mówiono). To juśź tak poza tematem. A swojć… drogć… ciekawe, śźe po czesku gad to plaz. W polskim jakieśĂ‚› 500 lat temu na gady teśź mówiśĂ‚‚o sić™ pśĂ‚‚azy A wić™c podobne jć™zyki Wracajć…c do tematu to bardzo mi sić™ to przyda. Obdivuji Daniela Madziu Tak poza tym Danielu musze Ci powiedzieć‡, śźe czeski w Polsce jest w modzie, a dawny przebój Jośźin z baśźin robi niezśĂ‚Â‚ć… karierć™. Ivan Mladek wydaśĂ‚‚ juśź album z utworem Jośźin z Baśźin po polsku, a DJ Remo zremiksowaśĂ‚‚ jego utwór w stylu elektronicznym. Do pobrania tu:

http://www.wkretka.pl/szukaj,DJ+Remo+.html


">DJ Jozin B feat. DJ Remo - Jozin Z Bazin
czas: 04:20, rozmiar: 3,97 MB 
 
Pokrewne
 
 
   
Copyright 2006 Sitename.com. Designed by Web Page Templates